Kamery na smartfonie czyli monitoring z podglądem on-line

iDMSSDecydując się na montaż monitoringu warto wykorzystać w pełni możliwości oferowane przez nowoczesne rejestratory. Jedną z nich jest możliwość zdalnego podglądu oraz przeglądania nagrań z użyciem smartfona, tableta lub komputera. Funkcjonalność ta wymaga oczywiście stabilnego połączenia z internetem. Praktycznie wszystkie montowane obecnie rejestratory posiadają gniazdo ethernet, umożliwiające podłączenie rejestratora do sieci, niektóre ponad to oferują możliwość połączenia przez WiFi lub wpięcia modemu LTE do gniazda USB rejestratora, niemniej jednak zalecane jest skorzystanie z połączenia LAN.

Podgląd on-line jest użytecznym narzędziem pozwalającym na stały nadzór nad pracowniami oraz mieniem firmy, nawet w czasie urlopu.

Jakie wymagania powinno spełniać połączenie internetowe?
Wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu, nie jest konieczny stały publiczny adres IP - wiodący producenci CCTV (Dahua, Hikvision, iCatch) udostępniają bezpłatnie usługi p2p (Lechange, Easy4IP, HikConnect) pozwalające na zestawienie połączenia nawet w przypadku korzystania z usług operatorów komórkowych. Najistotniejszym wymogiem jest odpowiednia prędkość łącza - kluczowe znaczenie ma prędkość wysyłania, tzw. upload, która powinna wynosić co najmniej 2Mbit/s (czym większa tym lepsza - przy małych przepustowościach łącza może okazać się konieczne zredukowanie rozdzielczości oraz jakości obrazu). Korzystając z operatorów komórkowych, warto również zadbać o odpowiednio duży pakiet danych.

Aplkacje i oprogramowanie do podglądu on-line

Producenci oferują szereg aplikacji na smartfony i tablety oraz programów PC(Windows)/iMac. Użytkownicy rejestratorów Dahua mogą korzystać z bezpłatnych aplikacji gDMSS (Android) oraz iDMSS (iOS) lub SmartPSS na komputerze. Hikvision oferuje aplikacje i programy iVMS oraz bezpłatną usługę HikConnect. Oczywiście cała niezbędna konfiguracja, zarówno po stronie rejestratora, jak również smartfona Klienta, jest dokonywana przez instalatora Bezpiecznego Krakowa w ramach usługi montażu monitoringu.
Warto nadmienić, iż funkcjonalność wymienionych aplikacji znacznie wykracza poza sam podgląd w czasie rzeczywistym, wśród dodatkowych funkcji warto wymienić między innymi:

  • wyszukiwanie i odtwarzanie nagrań
  • powiadamianie o awarii lub sabotażu kamery
  • powiadamianie o zdarzeniach alarmowych (wykrycie ruchu, przekroczenie linii, wtargnięcie, pozostawienie przedmiotu)

  736 780 888

7 dni w tygodniu 900-2100

 

Lub skorzystaj z formularza kontaktowego

  bezpłatna wycena

Bezpłatne oględziny obiektu i konsultacja