Przejdź do treści

System alarmowy dla domu

Alarmy domowe

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Komendę Główną Policji w Polsce, w 2020 roku odnotowano 33 842 przestępstwa kradzieży z włamaniem do mieszkań i domów jednorodzinnych. Jeżeli nie chcecie Państwo by Wasz dom był kolejny, warto pomyśleć o instalacji systemu alarmowego.

W ostatnich latach w Polsce obserwuje się trend spadkowy liczby przestępstw kradzieży z włamaniem, co może być związane z zwiększaniem się świadomości społecznej na temat konieczności zabezpieczania swojego domu lub mieszkania oraz stosowania skuteczniejszych środków ochrony, takich jak alarmy czy kamery monitoringu. Warto jednak pamiętać, że liczba kradzieży z włamaniem wciąż pozostaje na stosunkowo wysokim poziomie, dlatego należy dbać o bezpieczeństwo swojego domu lub mieszkania, stosując odpowiednie zabezpieczenia i środki ochrony oraz mieć na względzie, że będąc jedynymi w okolicy, którzy nie zabezpieczyli swojego domu systemem alarmowym, automatycznie koncentrujemy na sobie uwagę potencjalnego włamywacza. Alarmy domowe mogą również być korzystne dla osób starszych lub niepełnosprawnych, którzy nie są w stanie sami zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Prawidłowo dobrany, zainstalowany i skonfigurowany system alarmowy w domu jednorodzinnym chroni Państwa dom nie tylko przed kradzieżą, lecz również przed innymi potencjalnie niebezpiecznymi zdarzeniami, takimi jak pożar, tlenek węgla oraz zalanie, a także może posiadać przydatne funkcje automatyki budynkowej, pozwalając na sterowanie np. roletami, ogrzewaniem lub otwarciem bramy garażowej.

Warto pamiętać o korzystaniu z rozwiązań ochrony obwodowej, które wykrywając próbę włamania jeszcze przed dostaniem się intruza do chronionego domu, mogą skłonić go do porzucenia zamiaru kontynuowania włamania.

Jakie dodatkowe funkcje posiada alarm domowy?

Systemy alarmowe mogą oferować wiele dodatkowych funkcji, które zwiększają poziom bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Oto kilka przykładów:

  • Wykrywanie pożaru - systemy alarmowe mogą zostać wyposażone w czujki dymu lub czujniki temperatury, które wykrywają pożar. W przypadku wykrycia pożaru, system może uruchomić alarm dźwiękowy, a także powiadomić właściciela.
  • Detekcja wycieku wody – czujki zalania pomogą ochronić Państwa przed kosztownymi skutkami awarii pralki lub zmywarki albo pęknięcia rury.
  • Detekcja gazów - w przypadku wykrycia wycieku gazu ziemnego lub ulatniania się czadu (tlenku węgla), system może wyzwolić alarm dźwiękowy i powiadomić właściciela.
  • Kontrola dostępu - niektóre systemy alarmowe umożliwiają kontrolę dostępu do budynku lub pomieszczeń za pomocą kodów PIN lub kart i breloków zbliżeniowych.
  • Integracja z systemami inteligentnego domu - niektóre systemy alarmowe są zintegrowane z systemami inteligentnego domu, co umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją i innymi urządzeniami. Dzięki integracji z systemami inteligentnego domu, alarmy domowe mogą działać jako centrum zarządzania nieruchomością, umożliwiając użytkownikom zdalne sterowanie różnymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu. Na przykład, jeśli alarm wykryje ruch w nocy, może automatycznie włączyć oświetlenie w określonych pomieszczeniach, co może odstraszyć potencjalnego włamywacza.

Jak alarm powiadomi mnie o zagrożeniu?

W przypadku zaistnienia większości sytuacji zagrożenia, takich jak włamanie, pożar, zalanie itp. system alarmowy uruchomi głośny sygnał dźwiękowy aby powiadomić domowników (o ile są obecni) oraz ściągnąć na Państwa dom uwagę otoczenia. Ponad to, system alarmowy może powiadomić użytkownika wysyłając SMS, wykonując połączenie telefoniczne na zaprogramowane numery użytkowników lub przesłać powiadomienia PUSH za pomocą aplikacji dostępnych na smartfony użytkowników. Montowane przez Bezpieczny Kraków centrale alarmowe są również każdorazowo przygotowane do podłączenia nadajnika agencji ochrony, która w razie otrzymania sygnału o np. włamaniu może wysłać na miejsce patrol interwencyjny.

Jaki jest koszt montażu systemu alarmowego w domu jednorodzinnym?

Koszt montażu alarmu domowego w Krakowie i okolicach, zależy od bardzo wielu czynników. Aby otrzymać bezpłatną i niezobowiązującą wycenę, zapraszamy do kontaktu – po bezpłatnych oględzinach Państwa domu przygotujemy optymalną ofertę.

736 780 888

Pn-Pt 900-2000 | Sb 1000 - 1800

info@bezpiecznykrakow.pl

Zapraszamy do kontaktu 24/7

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściciel marki "Bezpieczny Kraków" -  Creative Dawid Pietrzykowski-Preston z siedzibą w Krakowie przy al. 29 Listopada 130/501 NIP: 6772300219. Państwa dane osobowe są zbierane oraz przetwarzane w celu udzielenia odopowiedzi na wysłane zapytanie oraz dalszej obsługi procesu sprzedaży, Przysługuje Państwu prawo wglądu do Państwa danych osobowych, prawo rządania sprstowania lub usunięcia danych. Dane nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy.

Bezpieczny Kraków al. 29 Listopada 130, 31-406 Kraków

Copyright © Bezpieczny Kraków 2023