Przejdź do treści

Monitoring wizyjny

Kamery monitoringu sprawdzą się w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz sprawowaniu nadzoru nad funkcjonowaniem firmy. Telewizja przemysłowa działa prewencyjnie, chroniąc przed kradzieżami, aktami wandalizmu oraz próbami oszustw, a w razie wystąpienia nieprawidłowości dostarcza cennego materiału dowodowego.

Świadczymy usługi w pełnym zakresie konsultacji, projektowania, doboru, serwisu oraz montażu monitoringu wizyjnego w biurach, sklepach, magazynach, domach, obiektach przemysłowych oraz pozostałych obiektach wymagających stałego nadzoru. Naszym Klientom proponujemy systemy telewizji przemysłowej opartej o standardy IP oraz HD-CVI. Instalowane przez nas rozwiązania pozwalają nie tylko na rejestrację obrazu (opcjonalnie dźwięku) lecz również na obsługę i zdalny podgląd na smartfonie lub komputerze. Pracujemy na sprzęcie renomowanych producentów:

Dahua Technology
BCS

Ochrona perymetryczna

Systemy telewizji przemysłowej pozwalają nie tylko na rejestrację obrazu oraz podgląd w czasie rzeczywistym, potrafią również analizować obraz przy wsparciu algorytmów sztucznej inteligencji. Głównym obszarem zastosowania VCA (inteligentnej analizy obrazu) jest ochrona perymetryczna umożliwiająca powiadomienie użytkownika lub podjęcie innych akcji, w razie zaistnienia zdarzeń takich jak:

 • wtargnięcie na chroniony obszar
 • pozostawienie przedmiotu
 • przekroczenie linii
 • zabranie przedmiotu

Nowoczesne systemy monitoringu pozwalają na precyzyjne określenie chronionej strefy oraz, korzystając z algorytmów sztucznej inteligencji klasyfikację pojawiających się w niej obiektów (człowiek, pojazd, zwierzę).

Zawansowane funkcje inteligentnej analizy obrazu

Ochrona perymetryczna to nie wszystko, nowoczesne rozwiązania CCTV oferują również znacznie bardziej zawansowane funkcjonalności:

 • rozpoznawanie tablic rejestracyjnych oraz cech pojazdu i kierowcy
 • rozpoznawanie twarzy oraz sylwetki ludzkiej wraz z wieloma atrybutami (m.in. płeć, wiek, postura, kolor włosów, ubiór, okulary, posiadanie lub brak maseczki)
 • pomiar temperatury ciała
 • pomiar natężenia ruchu osobowego na obiekcie (np w sklepie)
 • zliczanie osób oraz zautomatyzowana analiza ich przemieszczania się
 • wykrywanie zachowań niebezpiecznych
 • pomiar oraz analiza ruchu pojazdów
 • detekcja nielegalnego parkowania

Jakie kamery wybrać?

Dokonując wyboru sprzętu należy oczywiście kierować się jakością, w przypadku kamer monitoringu - jakością obrazu oraz stabilnością działania. Oceniając jakość kamery nie należy stawiać na pierwszym miejscu rozdzielczości ("ilości megapikseli") lecz przede wszystkim jakość i czułość przetwornika. Bardzo często tanie kamery wydają się mieć rewelacyjną jakość, jednakże jest tak jedynie w pełnym świetle słonecznym, w nocy obraz (mimo zastosowania oświetlacza podczerwieni) jest rozmazany i nieostry - o jakości kamery świadczy to jak radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych.

Warto również postawić na monitoring IP, który (w przeciwieństwie do monitoringu analogowego) jest odporny na zakłócenia.

Monitoring bezprzewodowy

Na rozległym obszarze mającym zostać objętym monitoringiem lub w lokalach, gdzie nie istnieje możliwość rozprowadzenia okablowania, możemy zaoferować montaż monitoringu bezprzewodowego w oparciu o dedykowane radiolinie (na zewnątrz) lub kamery wifi Dahua oraz BCS Line.

Podgląd on-line

Warto wiedzieć co dzieje się w naszym domu, biurze lub sklepie, nawet gdy jesteśmy poza nimi. Nowoczesne systemy telewizji przemysłowej zapewniają możliwość podglądu on-line, zarówno na komputerze, jak również na smartfonach lub tabletach. Podgląd on-line to również możliwość weryfikacji, czym aktualnie zajmują się pracownicy, czy biuro w którym przyjmowani są klienci jest zadbane, czy osoby na hali produkcyjnej zachowują odpowiednie standardy bezpieczeństwa lub czy aktualnie Państwa lokal świeci pustkami, czy jest w nim wzmożony ruch, co w znacznym stopniu pomaga w zarządzaniu w momencie, w którym znajdują się Państwo poza siedzibą firmy.

736 780 888

Pn-Pt 900-2000 | Sb 1000 - 1800

info@bezpiecznykrakow.pl

Zapraszamy do kontaktu 24/7

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściciel marki "Bezpieczny Kraków" -  Creative Dawid Pietrzykowski-Preston z siedzibą w Krakowie przy al. 29 Listopada 130/501 NIP: 6772300219. Państwa dane osobowe są zbierane oraz przetwarzane w celu udzielenia odopowiedzi na wysłane zapytanie oraz dalszej obsługi procesu sprzedaży, Przysługuje Państwu prawo wglądu do Państwa danych osobowych, prawo rządania sprstowania lub usunięcia danych. Dane nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy.

Bezpieczny Kraków al. 29 Listopada 130, 31-406 Kraków

Copyright © Bezpieczny Kraków 2023