Przejdź do treści

Monitoring domu jednorodzinnego

Monitoring domu jednorodzinnego

Czy warto montować kamery monitoringu w domu jednorodzinnym? Jeżeli chcemy zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko twierdząca.

Kamery monitoringu stanowią dodatkową warstwę ochrony, pozwalając na wczesne wykrywanie potencjalnych zagrożeń i zapobieganie przestępstwom, takim jak włamania, kradzieże czy wandalizm oraz pomogą dostarczyć dowodów w przypadku sporów prawnych lub ubezpieczeniowych.

Obecność kamer może również działać prewencyjnie wobec ewentualnych intruzów. Wiele badań pokazuje, że obecność kamer monitorujących może odstraszać przestępców i zmniejszać ryzyko włamania. Włamywacze zazwyczaj preferują łatwe cele, gdzie ryzyko zostania zauważonym lub zidentyfikowaniem jest niskie. Obecność kamer monitoringu może zwiększać ryzyko wykrycia i identyfikacji, co może skutkować zaniechaniem próby włamania.

W niektórych przypadkach posiadanie kamer może wpłynąć na koszty ubezpieczenia domu. W niektórych polisach ubezpieczeniowych obniżenie ryzyka kradzieży może skutkować obniżeniem stawki ubezpieczenia.

Warto jednak pamiętać, że nie ma gwarancji, że obecność kamer monitoringu w pełni zabezpieczy dom przed włamaniem. Przestępcy mogą używać różnych technik, aby uniknąć wykrycia, takich jak maskowanie twarzy, zakrywanie kamer czy zdalne wyłączanie systemu monitoringu. Dlatego ważne jest, aby kamery były odpowiednio zainstalowane, konserwowane i monitorowane, aby utrzymać ich skuteczność.

Jakie kamery do monitoringu domu?

Aby monitoring domu spełnił swoją funkcję, obraz musi być wyraźny i czytelny przez całą dobę, niezależnie od warunków oświetleniowych. Dlatego też do monitoringu terenu wokół domu należy stosować kamery z przetwornikiem o podwyższonej czułości oraz ze wzmocnionym promiennikiem podczerwieni lub wyposażoną w diody LED światła białego, pozwalające (wraz z odpowiednio czułym przetwornikiem) uzyskać kolorowy obraz również po zmroku. Należy pamiętać, że o jakości kamery świadczy to jak radzi sobie ona w trudnych warunkach oświetleniowych.

W naszej ofercie posiadamy kamery kopułkowe i tubowe, również w ciemnej kolorystyce (grafitowe/czarne) dostosowanej do współczesnych trendów w budownictwie.

Jak można obsługiwać monitoring domu?

Dostęp do monitoringu możliwy jest za pomocą bezpłatnej aplikacji dostępnej na urządzenia z Androidem lub iOS a także programu na komputery PC, jak również ewentualnie poprzez monitor podłączony bezpośrednio do rejestratora.

Powyższe narzędzia pozwalają na zdalny podgląd on-line obrazu z kamer, przeglądanie nagrań a także odbieranie powiadomień o zdarzeniach takich jak wykrycie ruchu, wtargnięcie w chroniony obszar lub próba sabotażu systemu.

Ile kosztuje monitoring domu?

Na ostateczną cenę monitoringu składa się wiele czynników, takich jak: sumaryczny koszt kamer, akcesoriów montażowych, rejestratora, dysku, switcha PoE, dodatkowych akcesoriów i komponentów, a także montażu i konfiguracji. Jednostkowe koszty powyższych komponentów znajdą Państwo w naszym cenniku montażu monitoringu. Aby uzyskać kompleksową wycenę prosimy o skorzystanie z w formularza wyceny. Wycena obejmuje usługę instalacji oraz koszt sprzętu. Nie ponoszą Państwo później żadnych dodatkowych kosztów związanych z korzystaniem z podglądu on-line. Dostęp do aplikacji na smartfony oraz oprogramowania PC do podglądu zdalnego jest bezpłatny. Dla działania podglądu on-line wymagane jest jedynie podłączenie systemu do Internetu bez konieczności wykupywania jakichkolwiek dodatkowych usług, takich jak publiczny adres IP.

O czym warto pamiętać instalując kamery wokół domu?

Decydując się na montaż monitoringu domu warto pamiętać o: wyborze odpowiednich kamer przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych, konieczności doprowadzenia internetu do miejsca montażu rejestratora oraz przemyślanym rozplanowaniu kamer. Warto mieć również na uwadze opcję zasilania awaryjnego, dzięki której system będzie działał nawet w przypadku braku prądu.

736 780 888

Pn-Pt 900-1800 | Sb 1100 - 1700

info@bezpiecznykrakow.pl

Zapraszamy do kontaktu 24/7

Administratorem Państwa danych osobowych jest właściciel marki "Bezpieczny Kraków" -  Creative Dawid Pietrzykowski-Preston z siedzibą w Krakowie przy al. 29 Listopada 130/501 NIP: 6772300219. Państwa dane osobowe są zbierane oraz przetwarzane w celu udzielenia odopowiedzi na wysłane zapytanie oraz dalszej obsługi procesu sprzedaży, Przysługuje Państwu prawo wglądu do Państwa danych osobowych, prawo rządania sprstowania lub usunięcia danych. Dane nie będą udostępniane poza Europejski Obszar Gospodarczy.

Bezpieczny Kraków al. 29 Listopada 130, 31-406 Kraków

Copyright © Bezpieczny Kraków 2023